Sık Sorulan Sorular

ASA-P hakkında sık sorulan sorulara buradan erişebilirsiniz.

İlk Başvuru Nasıl Oluyor?

Hastanemiz randevu sisteminden doğrudan ASA-P randevusu alabilirsiniz. Ya da ilgili bölümlere başvurunuzda ASA-P kapsamında değerlendirilmeniz gerektiği düşünülürse de ASA-P sekreteryası aracılığı ile kaydınız oluşturulacaktır.  ASA-P hastanemizin 6. katında, Fonksiyonel Tıp Merkezi ile aynı bölümdedir. Başvuru ile sekreteryada önceden doldurduğunuz veya o anda dolduracağınız formlarla işlemler başlatılıp ilgili bölümlere özel randevularınız oluşturulacaktır.

Özel ve tamamlayıcı sigorta, SGK başvuruları kabul ediliyor mu?

Hastanemizde geçerli tüm sigortalar ile ASA-P başvurusu ve ilgili bölümlerde muayeneniz gerçekleşebilmektedir. Sigorta kapsamında olan ve olmayan tanısal testlerle doğru tanı ve tedaviniz planlanır. Giriş paketi içeriğinde poliklinik muayeneleri (Göğüs Hastalıkları, KBB Hastalıkları, Erişkin ve Çocuk Alerji Bölümleri ve Fonksiyonel Tıp), Solunum Fonksiyon Testleri, Deri Prick Testleri, Geniz Eti Filmi (çocuklarda) bulunmaktadır. Hastaların ilk muayene sonrası ilk kontrolleri de paket içerisinde ücretsizdir. Daha sonraki kontrollerde poliklinik ücretleri indirimli olarak uygulanacaktır. İleri tetkikler ve Fonksiyonel Tıp incelemeleri sigorta kapsamı dışındadır.

İlk başvuruya gelirken dikkat edilecek konular var mı?

Muayeneler öncesi özel bir durum gerekmese de yapılacak olan deri alerji testleri öncesi alerji ilaçlarının belli bir süre kullanılmamış olması gerekmektedir.

Bu ilaçların listesini görüntülemek için lütfen buraya tıklayın.

Fonksiyonel tıp incelemeleri için ise aç karnına başvuru yapılması uygundur.

Hangi alerji testleri nasıl yapılıyor?

ASA-P bünyesinde hem deride hem de kanda tüm alerji testleri uygulanmaktadır. Detaylı bilgi için “tanı testleri” bölümüne tıklayınız.

Çocuk hasta kabul ediyor musunuz?

ASA-P bünyesinde çocuk alerji ve immunolojik hastalıklar birimi ve KBB hastalıkları bölümünde çocuk hastalar değerlendirilmektedir.

Diğer sistem alerjileri de ASA-P kapsamında mı?

Alerji bulguları farklı organlarda ve sistemlerde görülebileceği için gereken durumlarında hastalar Dermatoloji, Göz Hastalıkları ve Gastroenteroloji bölümlerine konsulte edilmektedir.